XXVIII Concurs del Cartell Anunciador de la
LVIII Edició del Festival Concurs

"CANT DE L'ESTORETA VELLETA"
Data entrega : fins al 21 de Desembre
 



LVII Edició del Festival Concurs

"CANT DE L'ESTORETA VELLETA"
Diumenge 4 de març 2018, plaça del Carme
 


Premis de llibret

Estem orgullosos d'informar-vos que el nostre llibret, que amb tant talent escriu el nostre faller Daniel Esteve, ha obtingut els següents premis en el Concurs de Llibrets de Falla que organitza El Rat Penat:

2n accèssit Almela i Vives en la Secció General.
4t accèssit Anfós Ramon en la Secció Infantil General.

Enhorabona Daniel!!! i enhorabona a tota la comissió!! A més, Daniel ha obtingut un total de 16 premis de llibret..ERES MOLT GRAN Dani!!

Millor ninot secció!

Premi al millor ninot de la secció 16ª!!!!!
El nostre ninot infantil, obra d' Emilio Tamarit, elegit millor ninot de la seua secció a l'Exposició del ninot.
ENHORABONA EMILIO!

LVII Edició Festival Concurs del Cant de l'Estoreta Velleta

Relació de Premis LVI Edició Festival Concurs del Cant de l'Estoreta Velleta:

Premi al Cant:

1º RIPALDA - BENEFICÈNCIA - SANT RAMON
2º RIPALDA - SOGUERS
3º CARRER DE BAIX - MESÓ DE MORELLA
4º PLAÇA DE LA SANTA CREU
5º PLAÇA SANT BULT
6º DR. SERRANO - CARLES CERVERA - CLERO
7º NORTE - DR. ZAMENHOF
8º PINTOR GOYA - BRASIL
9º MARQUES DE CARO - DR. CHIARRI
10º QUART - EXTRAMURS - VELÀZQUEZ
11º SERRANS - PLAÇA DEL FURS
12º PLAÇA DEL NEGRET
13º JOAQUIM COSTA - BURRIANA
14º PLAÇA DE L'ANGEL
15º MURILLO – PALOMAR
16º PINTOR STOLZ - BURGOS
17º SANT MIQUEL - PLAÇA VICENT IBORRA
18º CARRER DE DALT - SANT TOMÀS
19º PORTAL DE VALLDIGNA - SALINES

Premi al Conjunt:

1º CARRER DE BAIX - MESÓ DE MORELLA (LEMA: HONORIS CAUSA)
2º RIPALDA - SOGUERS (LEMA: EL COMTAT DELS RIPALDA A VALÈNCIA)
3º DR. SERRANO - CARLES CERVERA - CLERO (LEMA: CAMINA ADMIRA I VORÀS ANANT PER VALÈNCIA AL PAS)
4º RIPALDA - BENEFICÈNCIA - SANT RAMON (LEMA: EL SOMNI DE VOLAR)
5º QUART - EXTRAMURS - VELÀZQUEZ (LEMA: LA VERGE I LA PRESÓ)
6º NORTE - DR. ZAMENHOF (LEMA: MASCLETÀ, PIROTÈCNIA, CANTARELLA: MESTRE TRAQUER, LLUITA I EXPRESSIÓ DE LA FESTA)

Premi al xiquet més típic:

1º FONT DE LES QUATRE ESTACIONS, RIPALDA - SOGUERS
2º 0, CARRER DE BAIX - MESÓ DE MORELLA
3º JOSEFINA MONBLANCH, DR. SERRANO - CARLES CERVERA - CLERO
4º DE LA CIERVA i L'AUTO GIR, RIPALDA - BENEFICÈNCIA - SANT RAMON
5º LA PRESA, QUART - EXTRAMURS - VELÀZQUEZ
6º MESTRE TRAQUER, NORTE - DR. ZAMENHOF

Galardons Especials:

- Premi de la Diputació de València a la Falla PLAÇA DE LA SANTA CREU
- Premi del Fundador Manuel Aliaga a la Falla RIPALDA - SOGUERS
- Premi del Cofundador Manuel Jesús-María Baselgas a la Falla RIPALDA - BENEFICÈNCIA - SANT RAMON
- Premi Artesanía Llobé a la Falla DR.SERRANO - CARLES CERVERA - CLERO
- Premi Falla Plaça de l´Arbre a la Falla QUART - EXTRAMURS - VELÀZQUEZ
- Premi al millor cant d'Onda Fallera a la Falla RIPALDA - BENEFICÈNCIA - SANT RAMON
- Premi Ciutat Vella a la Falla CARRER DE BAIX - MESÓ DE MORELLA

Jurat:

Rafael Solaz (Bibliograf i croniste)
Joan Antoni Alapon (Lo Rat Penat)
José Lluis Llisó (Archival)
Ricard Català (Associació d'Estudis Fallers)
Clara María Parejo (F.M.I. València 2017)
Joaquim Esteve i Galiana (Honorífic)
Ferran Gil (Locutor de ràdio - Casal Bernat i Baldoví)
Julio Torrente i Sanchís (Honorífic)
Vicente de Miguel (Junta Municipal Ciutat Vella)
Maria Luisa Llorens (Secretaria del Colegi del art Major de la Seda)
Mar Piquer (Junta Central Fallera)

Volem agrair a totes les comissions participants l'esforç realitzat per formar part del festival. Moltes gràcies a totes.

Falles participants LVII edició Estoreta

2018-02-20 09:24:21

Ahir dilluns 19 de febrer al nostre casal va tindre lloc el sorteig d'ordre de desfilada de les falles participants en la LVII edició del Festival-Concurs del Cant de l'Estoreta Velleta que tindrà lloc el proper dia 4 de març a les 10.00 hores en la Plaça del Carme.
Amb la presidència dels nostres representants infantils Laura Mora i Alex Pujol, baix la conducció dels nostres vicepresidents Antoni Villena i Daniel Esteve i amb la representació de les falles participants, l'ordre de desfilada serà el següent:
01 PORTAL DE VALLDIGNA - SALINAS
02 PINTOR STOLZ - BURGOS
03 SANT MIQUEL - PL. VTE. IBORRA
04 SERRANS - PLAÇA DELS FURS
05 PLAÇA DEL NEGRITO
06 PLAÇA DE L´ANGEL
07 MARQUÉS DE CARO - DOCTOR CHIARRI
08 QUART EXTRAMURS - VELAZQUEZ
09 JOAQUIN COSTA - BURRIANA
10 CARRER ALT - STO TOMÀS
11 PLAÇA DE SANTA CREU
12 DR. SERRANO - CARLOS CERVERA - CLERO
13 PLAÇA SANT BULT
14 NORTE - DR. ZAMENHOFF
15 RIPALDA - BENEFICÈNCIA - SANT RAMÓN
16 RIPALDA - SOGUERS
17 PINTOR GOYA - BRASIL
18 MURILLO - PALOMAR
19 CARRER DE BAIX - MESÓN DE MORELLA

Presentació cartell Estoreta

El proper divendres 16 de febrer, a les 19.00 hores al Centre Cultural del Carme, carrer Museu, 2 de València per a presentar el cartell anunciador de la LVII edició del Cant de l’Estoreta Velleta i al seu autor/a.




Falleras Mayores 2018
Fallera
Mayor Infantil
    
Laura Mora Pérez

 

Fallera
Mayor
   
MªJesús García Marco

 


Bocetos de las fallas del 2018
 Falla Infantil
Falla Mayor
   Artista: Emilio Tamarit
 
    Lema:
Bomberlandia

 

    Artista: Juane Cortell
 
  Lema:
Itaca